Kredyt hipoteczny Lublin
BEZPŁATNIE
Nie pobieramy dodatkowych prowizji od naszych Klientów
Komfortowo
Z dojazdem do Klienta lub w naszym biurze
SZYBKO
Pracujemy wtedy gdy wymagają tego nasi Klienci – wieczorami i w weekendy
Zamów zestawienie najlepszych ofert
NASZ ZESPÓŁ
Specjaliści zawsze dostępni dla Ciebie
Maciej Górny
Ekspert kredytowy
tel. 576 837 777
maciej@psdl.pl
Karolina Białek
Ekspert kredytowy
tel. 531 618 144
karolina@psdl.pl
WSPÓŁPRACUJEMY ZE WSZYSTKIMI NAJWIĘKSZYMI BANKAMI W POLSCE
Oddział Lublin
-
PSDL - EKSPERCI FINANSOWI
Wojciechowska 7/215
20-704 Lublin - 576 837 777
- biuro@psdl.pl
-
Pn – Pt 8.30 – 16.30
Sb, Nd – kontakt indywidualny
Oddział Rzeszów
-
PSDL - EKSPERCI FINANSOWI
Towarowa 12/2
35-231 Rzeszów - 502 837 813
- biuro@psdl.pl
-
Pn – Pt 8.30 – 16.30
Sb, Nd – kontakt indywidualny
kredyt hipoteczny co to jest i jak go otrzymać
Kredyt hipoteczny to jeden z najatrakcyjniejszych kredytów dostępnych na rynku, który charakteryzuje się stosunkowo niskim oprocentowaniem i możliwością zaciągnięcia go na długi okres czasu. Najczęściej kojarzy się nam z procesem zakupu domu albo mieszkania, ale niewiele osób wie, że można go otrzymać też i na inne cele.
kredyt hipoteczny warunki
Kredyt hipoteczny otrzymasz tylko w banku. By móc się o niego starać, koniecznie musisz mieć zabezpieczenie w postaci nieruchomości. Poza tym niezbędne są do spełnienia też i inne warunki, takie jak:
- twoje zdolności kredytowe,
- wkład własny,
- zakup dodatkowych produktów,
- posiadanie odpowiedniego dokumentu potwierdzającego stosunek Twojej pracy.
Co jeszcze warto wiedzieć na temat kredytu hipotecznego?
To, że mimo możliwości wieloletniej spłaty takiego zadłużenia i małego oprocentowania zapożyczonej kwoty, często musimy oddać do banku nawet dwukrotność zapożyczonej kwoty w postaci odsetek, marży albo prowizji.
Całkowita kwota kredytu hipotecznego zależna jest od koszt kredytu oraz kredytowanych kosztów kredytów hipotecznych. Aktualnie jest możliwość zawieszenia spłaty rat nawet do 6 miesięcy. Wiele jednak zależy od naszej zdolności kredytowej. Jeśli mamy zdolność kredytową to proces weryfikacji jest znacznie szybszy. Kredyt hipoteczny otrzymujemy po przeprowadzeniu przez doradcę oceny zdolności kredytowej. Doradca w trakcie rozmowy zapyta nas o wkład własny. Wniosek o kredyt jest prosty i można z podstawowymi zasadami zapoznać się na stronie internetowej. Dla doradcy ważna jest także wartość nieruchomości na umowie kredytowej oraz okres spłaty, który będzie dla nas dogodny.
Możemy także dobrać takie usługi jak ubezpieczenia na życie dla rodziny, szczegółowe informacje otrzymacie już w pierwszej rozmowie, a oprocentowanie oferty jest znacznie niższe niż w bank. Nie wymagamy zabezpieczenia, ofertę możecie zawsze skonsultować kilka razy, zawsze oferta jest zgodna z tym co znajdziecie na stronie internetowej. RRSO zależne jest też na ile miesięcy lub lat chcecie podpisać umowę kredytową. W ramach umowy kredytowej będziecie mieć dostęp do wszystkich ważnych informacji. Prowizja jest niska a koszty stałe, dlatego możesz zaplanować raty w swoim domowym budżecie.
Jesteśmy specjalistami od bankowości i pouczamy klientów jak unikać kosztów w ramach spłaty kredytu. Stworzenie umowy kredytowej w ramach zobowiązań hipotecznych wymaga od nas wiele czynności, by sprawdzić wiarygodność klienta. Po telefonicznym kontakcie, spotykamy się w biurze w Lublinie. Pomoc naszych doradców może być nieoceniona, odpowiemy na wszystkie dodatkowe pytania – możesz w każdej chwili także zrezygnować ze złożenia wniosku, wszystko zależy od Ciebie.
KREDYT HIPOTECZNY NA DOM – wymagane dokumenty
Kupno domu czy też jego remont to najczęstsze powody, by postarać się o kredyt hipoteczny.
Jakie dokumenty musisz w związku z tym zgromadzić? W kwestii zakupu domu sprawa dokumentacji nie wygląda tak samo, jak przy staraniu się o kredyt z innych powodów.
Musisz dostarczyć do banku:
- umowę przedwstępną z deweloperem,
- potwierdzenie wpłaty wkładu własnego,
- odpis z księgi wieczystej,
- decyzję o pozwoleniu na budowę,
- wypis dewelopera z KRS,
- wyrys i wypis z ewidencji gruntów,
- pełnomocnictwa osób, które reprezentują dewelopera,
- oświadczenie dewelopera na druku bankowym.
Kiedy dostarczysz bankowi te niezbędne dokumenty, przystąpi on do badania twojego wniosku i sprawdzania, czy możesz otrzymać kredyt hipoteczny.
Czasami niezbędne będzie także dodatkowo wykupienie ubezpieczenia. Najpopularniejsze to:
- ubezpieczenie od niskiego wkładu własnego,
- na życie,
- od następstw nieszczęśliwych wypadków,
- od utraty pracy.
Biorąc kredyt na mieszkanie, głównie skupiasz się na tym, aby jego koszt był jak najniższy. Czasem jednak nie zdajesz sobie sprawy z tego, że wybór rodzaju raty kredytu też jest bardzo ważny.
Zaciągnięty kredyt możesz spłacać w ratach malejących i równych.
Rata równa oznacza, że za każdym razem, spłacając kredyt, płacisz bankowi taką samą kwotę. W praktyce jednak nie wygląda to tak kolorowo – przez pierwsze lata spłacasz odsetki kredytu, dopiero po upływie czasu sytuacja się zmienia.
Rata malejąca za to polega na tym, że z czasem koszt każdej raty zmniejsza się. W takiej sytuacji koszt kapitału nie zmienia się przez cały czas trwania kredytu, a odsetki naliczane są od wartości jaka pozostała jeszcze do spłaty – kapitał zmniejsza się z każdą spłaconą ratą, maleje też koszt raty. Opcja druga, czyli raty malejące, jest zatem dla ciebie korzystniejsza, ponieważ z finansowego punktu widzenia taki kredyt jest po prostu tańszy. Jednak musisz przygotować się na to, że na początku wysokość rat może nadszarpnąć Twój budżet, więc jeśli zdecydujesz się na raty malejące, pomyśl o tym, czy masz odpowiednie zabezpieczenie finansowe na jego pierwszy okres.
KREDYT HIPOTECZNY NA MIESZKANIE
W momencie, kiedy decydujesz się na zakup mieszkania, zapewne masz przeznaczone na to jakieś pieniądze. Możesz wtedy skorzystać z możliwości kredytu z wkładem własnym.
Kredyt hipoteczny wkład własny
Co to właściwie oznacza? Wkład własny to kapitał, który musisz włożyć od razu przy zawieraniu umowy o udzielenie kredytu. Obecnie nie ma nawet innej możliwości zaciągnięcia kredytu hipotecznego w banku – musisz mieć wkład własny. Według przepisów musi on wynosić 20% całej kwoty udzielonego kredytu. Wkład własny to opłacalny krok – dzięki niemu zyskasz mniejszą kwotę raty kredytu, a dodatkowo możesz otrzymać krótszy okres kredytowania.
A czy wkład własny to tylko gotówka? Nie, możesz go wnieść nie tylko w formie pieniędzy, ale też jako inną nieruchomość, polisy, aktywa trzeciego filaru emerytalnego, zaliczki wpłaconej u dewelopera czy środków zgromadzonych na książeczce mieszkaniowej.
Niestety – jeśli chciałbyś wykorzystać takie nieruchomości, jak samochód czy sprzęt elektroniczny – nie jest to możliwe, dlatego, że ich wartość nie jest pewna i może się gwałtownie zmieniać z dnia na dzień, a to żadne zabezpieczenie dla banku. Wkład własny powinien być niezmienny przez długi okres czasu.
KREDYT MIESZKANIOWY – jak go otrzymać i czy warto się o niego starać?
Pamiętaj – ceny mieszkań pną się nieustannie w górę. To oznacza, że kwota wkładu własnego też rośnie razem z ich ceną. Poza tym kredyty hipoteczne są obecnie trudne do otrzymania, ponieważ polityka banków zaostrzyła swoje procedury względem chętnych na tego typu zadłużenie. To wszystko sprawia, że zakup wymarzonego mieszkanie nie jest prosty. Pamiętaj w takim razie, że chcąc otrzymać atrakcyjny kredyt hipoteczny, powinieneś jak najszybciej zacząć oszczędzać pieniądze na wkład własny, wtedy stanie się to o wiele prostsze.