Leasing Lublin

Leasing, to w prostym tłumaczeniu umowa cywilnoprawna, która zawierana jest między leasingodawcą, czyli finansującym, a leasingobiorcą, czyli korzystającym. Jest to oferta oparta na zasadzie wynajmu długoterminowego lub zakupu na raty. Firma leasingowa oddaje daną rzecz w użytkowanie leasingobiorcy w zamian za uiszczanie przez korzystającego ustalonej co miesiąc opłaty.

Jako eksperci finansowi PSDL, udzielimy ci wszelkich niezbędnych informacji związanych z ofertą, której szukasz i pomożemy ci w wyborze oferty najbardziej odpowiedniej dla Ciebie i Twoich możliwości finansowych. Współpracujemy ze wszystkimi, największymi bankami w Polsce! Zamów konsultacje tel z naszą firmą, sprawdź swoje możliwości i poczuj się bezpiecznie z PSDL, załatwiając wszystkie sprawy w jednym miejscu. Naszych klientów traktujemy indywidualnie i z należytą uwagą, proponując najwyższą jakość świadczonych usług, zapraszamy. Firmy leasingowe chcą dbać o finanse klienta od a do z. 

W Lublinie możesz spotkać się z doradcą, który pomoże Ci wypełnić wniosek leasingowy. Możesz wybierać spośród wielu marek samochodów i sprawdzić jak nasz oddział funkcjonuje. Podaj nam swoje dane, m.i.n telefon, abyśmy mogli się umówić na spotkanie. Dbamy o nowych klientów serwisu i oferujemy oferty atrakcyjne dla firm, które potrzebują auto dla biznesu. Sprawdź już dziś nasze warunki – możemy finansować wiele samochodów i maszyn dla naszych klientów w Polsce. Wybierz wygodny okres spłaty i określ harmonogram rat. Jeśli chcesz uzyskać informacje po prostu zostaw swój numer. 

LEASING SAMOCHODOWY (województwo lubelskie)

Tym , co odróżnia leasing od zwykłego zakupu samochodu na raty jest fakt, że przez cały czas trwania umowy leasingobiorca posiada możliwość użytkowania leasingowanego danego auta bez konieczności posiadania go na własność. Od abonamentu czy też wynajmu różni go opłata wstępna – to od niej m.in. zależy wysokość rat – oraz prawo do wykupu samochodów za z góry ustaloną kwotę. Co to oznacza? To, że po wygaśnięciu umowy leasingowej, możesz wykupić auto w leasingu za wcześniej uzgodnioną kwotę – jeśli tylko chcesz. Uważaj jednak zawsze na to co podpisujesz już na starcie umowy, firmy leasingowe oferują różne produkty i wiąże się to z konsekwencjami. 

Choć najczęściej leasingowane są samochody osobowe, warto abyś wiedział, że leasingowe mogą być także inne pojazdy i maszyny, a nawet nieruchomości czy wyposażenie biur.

LEASING FINANSOWY

Jeśli mowa o ofercie finansowej, przedmiot leasingu, czyli np. samochód, wliczany jest do majątku leasingobiorcy. Co to oznacza? To, że jeśli przedsiębiorca weźmie samochód w leasing firmowy, jest on zobowiązany do wpisania go w ewidencję środków trwałych. Jeśli posiadasz firmę i decydujesz się na tego typu rozwiązanie, jesteś zobowiązany dokonywać także odpisów amortyzacyjnych.

Leasing finansowy jest podobny do zakupu na raty. Chociaż jako korzystający z niego, stajesz się właścicielem danego przedmiotu, dopiero po zakończeniu umowy możesz stać się pełnoprawnym jego właścicielem. Następuje to wraz z uiszczeniem ostatniej raty, jako że całościowa kwota leasingu pokrywa ekonomiczną wartość przedmiotu. W takim wariancie musisz zapłacić VAT w całości, już podczas podpisywania umowy z daną firmą leasingową.

LEASING SPRZĘTÓW ROLNICZYCH (województwo lubelskie)

Maszyny rolnicze to wydatek finansowy, na który nie każdy jest w stanie sobie pozwolić. Maszyny takie kosztują krocie, a i banki nie są skore do przyznawania kredytów osobom wykonującym zawód rolnika, ponieważ gospodarstwo rolne to wzloty i upadki finansowe, zatem dla banku nic pewnego ani stabilnego. Przez to właśnie leasing maszyn zaczyna nam wychodzić na pozycję lidera w dziedzinie finansowania firm – to sposób na łatwe uzyskanie finansowania, możliwość szybkiej amortyzacji, a do tego możliwość korzystania ze sprzętu zarówno używanego, jak i nowego.

Być może nie każdy ma świadomość tego, że leasing to bardzo szerokie pojęcie. Istnieje wiele modeli tego finansowania, jednak z punktu rolnika najlepszym dla niego rozwiązaniem jest leasing operacyjny lub finansowy. Który z leasingów będzie lepszy dla osoby zajmującej się prowadzeniem gospodarstwa rolnego? Firmy leasingowe oferują wiele różnych rozwiązań. 

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb, sytuacji finansowej oraz od formy prowadzonej działalności. Operacyjny leasing maszyn jest polecany rolnikom, którzy są płatnikami podatku VAT, a to dlatego, że koszty związane z leasingiem w takiej formie można wliczyć bezpośrednio w koszty prowadzonej przez siebie firmy. Dzięki takiemu rozwiązaniu rolnik może zyskać duże możliwości odliczenia od podatku.

Sytuacja wygląda inaczej, kiedy rolnik rozlicza się ryczałtowo – wtedy lepszym rozwiązaniem dla niego będzie na pewno leasing finansowy. W tej opcji nie ma możliwości skorzystania z ulg podatkowych, jednak osoby, które rozliczają się ryczałtowo i tak nie mogą z niego skorzystać.

Na tym nie kończą się różnice pomiędzy tymi dwoma formami leasingu. Kolejne to fakt, że w przypadku formy operacyjnej leasingu, osoba z niej korzystająca nie jest właścicielem maszyny. Staje się nim ewentualnie dopiero na koniec umowy, jeśli zdecyduje się na wykup. W opcji drugiej, mianowicie finansowej, leasingobiorca staje się od razu właścicielem sprzętu, ale w zamian za to sam musi zajmować się dopisami amortyzacyjnymi. Podsumowując, w obu przypadkach leasingowany sprzęt można wykupić rzecz jasna po zakończeniu umowy. Mamy znacznie więcej możliwości niż inne firmy leasingowe, aby udzielić Ci odpowiedniego finansowania, dlatego chcemy, abyś nam zaufał i powierzył swoje finanse w nasze ręce. 

ukУкраїнська